ÜÇLÜ ISI VE GÜNEŞ KONTROL KAPLAMALI ISICAM ÜNİTESİ

Trakya Cam’ın etkin enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünü Isıcam Konfor 3+, bir plakası Solar Low-E kaplamalı ısı ve güneş kontrol kaplamalı cam (TRC Ecosol), bir plakası da Low-E kaplamalı ısı kontrol camı (TRC Ecotherm) olan çift ara boşluklu üçlü Isıcam ünitesidir. Isıcam Konfor 3+, ünitesinde yer alan Solar Low-E ısı ve güneş kontrol kaplama 2. yüzeyde, Low-E ısı kontrol kaplama ise 5. yüzeyde kullanılır.

Isıcam Konfor 3+, standart Çift Cam’a göre 4 kat, Isıcam Konfor’a göre ise, yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlar.

Güneş ısısı girişini Standart Çift Cam’a göre %48 azaltır. Kışın yakıt, yazın klima masraflarını azaltır. Standart çift cama kıyasla yapılan ek harcamayı yakıt giderlerinden sağlanacak tasarrufla yaklaşık 3 yılda geri kazandırır, binanın kalan ömrü boyunca da kazanç sağlamaya devam ettirir. Gün ışığının %63’ünü içeri alarak aydınlık mekanlardan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın sıcak olmasını önler. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları, standart çift cama göre geciktirir.